Smartfon z dużą baterią

Smartfon z dużą baterią ma przede wszystkim odpowiedzieć na potrzeby wymagających użytkowników. Wielu z nas pamięta, jak często dawniej ładowało się telefony – niektórzy robili to ledwie kilka razy w miesiącu, a one wciąż działały! Oczywiście, nie można porównywać legendarnej Nokii 3310 ze współczesnym smartfonem, który ma duży, jasny i kolorowy wyświetlacz, mnóstwo funkcji, a do tego korzystamy z niego przez większą część dnia, zamiast tylko odbierać połączenia i wiadomości. Jednak wciąż chcielibyśmy cieszyć się smartfonem bez konieczności codziennego ładowania.

Czy jest to możliwe? Oczywiście! Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym podpowiadamy, jaki smartfon z dużą baterią wybrać i kupić. Serwujemy też wskazówki, jak przedłużyć działanie telefonu na baterii. Zapraszamy do lektury!

Smartfon z dużą baterią Ranking
Jaki Smartfon z dużą baterią?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Smartfon z dużą baterią – dla kogo?

Faktu, że warto zakupić dobry smartfon z dużą baterią, chyba nikomu nie trzeba udowadniać. Jest jednak kilka sytuacji, kiedy taki telefon pozostaje szczególnie przydatny. Polecamy go zwłaszcza dla osób dużo podróżujących, szczególnie poza wyznaczonymi ścieżkami i dostępem do cywilizacji. Często w górach czy w lesie naładowana bateria telefonu to sprawa życia i śmierci, i nie ma w tym ani grama przesady. Telefon z pojemną baterią przydaje się także wtedy, gdy długo pracujemy, na przykład regularnie pełnimy dwudziestoczterogodzinne dyżury. Docenią go także osoby starsze, które pamiętają jeszcze stare telefony, wytrzymujące po parę tygodni. Seniorom często konieczność codziennego ładowania telefonu wypada z głowy.

Smartfon z dużą baterią
Smartfon z dużą baterią / Cena, ranking najlepszych, opinie

Jaki smartfon z dużą baterią wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepszy smartfon z dużą baterią, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Oczywiście, na pierwszy ogień wysuwa się tu jego zasilanie, ale przecież telefon ma być też funkcjonalny i posiadać przydatne dla nas funkcje. Przyjrzyjmy się więc dokładnie takim cechom, jak:

  • Rodzaj baterii,
  • Pojemność,
  • Ekran,
  • Wydajność,
  • Łączność,
  • Dodatkowe funkcje.

Zobacz też: Smartfon dla starszej osoby

Rodzaj baterii w smartfonach z dużą baterią

Obecnie w telefonach komórkowych, w tym właśnie we smartfonach, stosuje się przede wszystkim akumulatory litowo-jonowe. W przeciwieństwie do starych baterii niklowo-kadmowych oraz niklowo-metalowo-wodorkowych, nie lubią one całkowitego rozładowania i naładowywania do 100%, skraca to ich żywotność i nie powinniśmy tak robić. Baterie Li-Ion znajdziemy we większości sprzętów z niższej i średniej półki cenowej. Coraz częściej jednak producenci sięgają po baterie litowo-polimerowe. Li-Poly są droższe, ale za to pojemniejsze w porównaniu do poprzednich o tym samym wymiarze. Zachowują też większą żywotność i krócej się ładują.

Pojemność baterii w smartfonach

Musimy pamiętać, że zużycie energii zależy nie tylko od wielkości baterii smartfona, ani nawet jego pojemności. Ten ostatni parametr podpowiada nam oczywiście, ile miliamperogodzin energii jest w stanie zgromadzić bateria. Patrząc tylko na tę wartość, przyjmuje się, że najlepszy smartfon z dużą baterią dysponuje od 5000mAh w górę. Jednak na zużycie energii ma także wpływ ekran, to, jak użytkujemy smartfona i jakie aplikacje na nim obsługujemy. Może się więc okazać, że model z mniejszą baterią wytrzymuje dłużej bez ładowania.

Sprawdź także: Mały smartfon z dobrą baterią

Ekran w smartfonie z dużą baterią

Smartfony zużywają energię o wiele szybciej między innymi ze względu na ekran. Jest on duży i jasny. Możemy mieć na to wpływ, zmniejszając jasność w ustawieniach, kiedy nie jesteśmy w mocno nasłonecznionym miejscu, ale często niewiele to daje. Najlepszy smartfon z dużą baterią wytrzyma dłużej, jeśli zdecydujemy się na model poniżej 6 cali zamiast większego. Dobrze też, jeśli posiada on matrycę AMOLED. Nie dość, że pozostaje lepiej widoczna i zapewnia większą głębię kolorów, ale też zmniejsza użycie energii. Dzieje się tak ze względu na szczególną konstrukcję oraz użycie energooszczędnych diod LED.

Jaki smartfon z dużą baterią
Jaki smartfon z dużą baterią wybrać i kupić?

Wydajność smartfona z dużą baterią

Im bardziej wydajny smartfon z dużą baterią, tym lepiej. O jakie dokładnie parametry chodzi? Przede wszystkim o te, które odpowiadają za płynność działania. Należy do nich przede wszystkim procesor telefonu, który, podobnie jak w komputerze, odpowiada za synchronizację wszystkich funkcji i podzespołów. Im więcej ma rdzeni, tym więcej operacji jest w stanie wykonywać. W dzisiejszych czasach absolutne minimum to procesor czterordzeniowy. Powinna iść za nim odpowiednia ilość pamięci RAM, gdyż ona z kolei przechowuje aktualnie wykorzystywane dane. 8 gigabajtów będzie zadowalającą wartością. Z drugiej jednak strony, jeśli będziemy w pełni wykorzystywać możliwości smartfona z dużą baterią i instalować wymagające aplikacje, liczmy się ze szybszym zużyciem baterii.

Może Cię zainteresować: Smartfon dla seniora

Łączność smartfona z dużą baterią

Inteligentny telefon ma tyle interesujących funkcji, ponieważ wykorzystuje wiele różnych systemów łączności. Do łączenia się z Internetem służy Wi-Fi – potrzebny jest do tego odpowiedni router, dlatego znajdziemy je tylko w domu i niektórych miejscach publicznych, a także LTE lub 5G. To z kolei transmisja danych zapewniana przez operatora sieci komórkowej, dostępna wszędzie tam, gdzie mamy zasięg. GPS przydaje się do ustalania lokalizacji i nawigowania, Bluetooth do przesyłania danych oraz łączenia z różnymi urządzeniami, a NFC do płatności zbliżeniowych.

Problem polega na tym, że gdy wykorzystujemy wszystkie te systemy, nawet najlepszy smartfon z dużą baterią szybko się rozładowuje. Musimy więc sami o to zadbać. W miarę możliwości, wyłączajmy transmisję danych, Bluetooth i Wi-fi, gdy ich nie używamy. Jeśli bateria jest na wyczerpaniu, a my musimy ją zachować, włączmy tryb samolotowy. Możemy też wyłączyć automatyczną synchronizację oraz automatyczne znajdowanie lokalizacji i wszystkie aplikacje w tle.

Zobacz także: Głośnik do smartfona

Jaki smartfon z dużą baterią jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Żeby wybrać najlepszy smartfon z dużą baterią, musimy zwrócić uwagę na coś więcej, niż tylko jej pojemność. Telefon ma nie tylko długo wytrzymywać bez ładowania, ale też spełniać swoje liczne funkcje. Najlepiej wybrać więc model wytrzymały, szczególnie jeśli często używamy go w trudnych warunkach. Ogromnym atutem będzie na przykład szkło wzmocnione Gorilla Glass lub wstrząsoodporna obudowa. Możemy zwrócić także uwagę na czytnik linii papilarnych czy możliwość ładowania bezprzewodowego.

Najlepszy smartfon z dużą baterią
Najlepszy smartfon z dużą baterią

Gdzie kupić smartfon z dużą baterią?

By kupić najlepszy smartfon z dużą baterią, najlepiej wybrać się do dużego marketu z elektroniką, gdzie czeka na nas doradca klienta. Dobrym pomysłem jest także salon operatora sieci komórkowej czy sklep internetowy – uważajmy jednak na oszustów, sprzedających nieistniejące telefony w zaniżonych cenach! Producenci, wśród których możemy wybierać, to na przykład Lenovo, Huawei, Xiaomi, Oppo, Hammer, myPhone i inni.

Cena smartfona z dużą baterią

Ile kosztuje smartfon z dużą baterią? Okazuje się, że wcale nie musi być drogi! Modele z akumulatorem o pojemności powyżej 5000mAh kupimy już za około 250 zł. Najdroższe egzemplarze mogą jednak osiągać cenę nawet powyżej 4000 zł.

Smartfon z dużą baterią – opinie

Dlaczego zależy Wam na takim właśnie zakupie? Irytuje Was częste ładowanie, a może nie jest to kwestia chęci, lecz konieczności? Macie już jakieś sprawdzone modele z tej kategorii? Czekamy na opinie o smartfonach z dużą baterią!

Smartfon z dużą baterią / Ranking najlepszych

Mamy dla Was także ranking najlepszych smartfonów z dużą baterią. Wierzymy, że zestawienie to pomoże Wam przy okazji zbliżających się zakupów. Zawiera bowiem modele sprawdzone i polecane przez użytkowników – a to najlepsza rekomendacja dla tego typu sprzętu.


Smartfon z dużą baterią - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję