Lekki laptop 17 cali

Lekki laptop 17 cali – wydawałoby się, że tak duża przekątna nie idzie w parze z niską wagą. Nic bardziej mylnego. Dawniej, gdy materiały wykorzystywane do produkcji obudowy były niezbyt różnorodne i raczej standardowe, raczej nie szło to w parze, chyba że braliśmy pod uwagę niezbyt trwałą obudowę plastikową. Dzisiaj producenci mają do dyspozycji szereg nowoczesnych tworzyw, również tych pierwotnie wykorzystywanych w przemyśle lotniczym. Dzięki temu możemy sięgnąć po lekki sprzęt o dużym ekranie.

Jesteście ciekawi, w jakie konkretnie modele warto celować? W takim razie koniecznie sprawdźcie nasz poradnik zakupowy! Podpowiadamy, jaki lekki laptop 17 cali jest najlepszy, a że nie tylko waga i przekątna urządzenia powinny być ważne, omawiamy też inne cechy, na które warto zwrócić uwagę.

Lekki laptop 17 cali Ranking
Jaki Lekki laptop 17 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia lekki laptop 17 cali?

Laptop to rozwiązanie, które na dobre zadomowiło się w naszej świadomości i powoli wypiera komputery stacjonarne. Ma charakter mobilny – to jednolite urządzenie, składane na pół, w którym znajdują się wszelkie podzespoły i elementy konieczne dla prawidłowego działania. Jednocześnie zapewnia wysoki komfort pracy, nieporównywalny z tym na tablecie czy telefonie. Jednak lekki laptop 17 cali to zupełnie nowy poziom komfortu, gdyż charakteryzuje się bardzo niską wagą.

Lekki laptop 17 cali
Lekki laptop 17 cali / Ranking najlepszych, opinie i cena

Przekątna jego ekranu wynosi w okolicach 17 cali – najczęściej jest to 17,3 cala. To oznacza, że nasz laptop należy do największych na rynku. To sugerowałoby wysoką wagę, ale wiemy już, że to wcale nie jest reguła. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że na rynku znajdziemy kilka modeli ważących do 1,5 kilograma. Biorąc pod uwagę, że najcięższe laptopy ważą nawet 3,5 kilograma, na potrzeby tego poradnika przyjmujemy, jednak, że lekki laptop 17 cali to model nieprzekraczający 2,5 kilograma.

Zobacz też: Mały laptop 10 cali

Dlaczego warto kupić lekki laptop 17 cali?

Nie dziwi nas, że planujecie taki właśnie zakup. Jeśli nie jesteście jeszcze do niego przekonani, to najwyższa pora, aby wspomnieć o zaletach tego urządzenia. Lekki laptop 17 cali charakteryzuje się przede wszystkim wysokim poziomem wygody, i to pod każdym względem. Duży ekran sprawia, że nie będziemy mieli problemów z pracą na skomplikowanych arkuszach kalkulacyjnych, nad grafiką komputerową, oglądaniem filmów i innymi czynnościami, które na małych ekranach nie są tak komfortowe.

Z kolei jego przenośny charakter otwiera nowe możliwości. Lekki laptop 17 cali łatwo zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Może pracować bez dostępu do gniazdka nawet przez parę godzin, a jego niska waga sprawia, że nie będzie nam ciążył w plecaku czy torbie. Świetnie nadaje się do pracy na kanapie, w łóżku, na zewnątrz, w miejscach publicznych, szkole, u klienta i tak dalej. Nie jesteśmy skazani na własne biurko!

Sprawdź także: Laptop z podświetlaną klawiaturą

Jaki lekki laptop 17 cali wybrać i kupić?

Skupmy się jednak nie na ogólnych wskazówkach, lecz przyjrzyjmy się sprzętom dostępnym na rynku dokładniej. Mimo precyzyjnie określonych wymagań, i tak znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt modeli, które im odpowiadają. Pora więc zastanowić się, czego naprawdę potrzebujemy i jakich cech szukać do swojego wymarzonego sprzętu. Najlepszy lekki laptop 17 cali pozwolą nam wybrać takie kryteria, jak:

  • Ekran,
  • Dysk,
  • Płynność działania,
  • Klawiatura,
  • Inne cechy i funkcje.
Jaki lekki laptop 17 cali
Jaki lekki laptop 17 cali wybrać i kupić?

Ekran lekkiego laptopa 17 cali

Ustaliliśmy już przekątną ekranu, jednak co z pozostałymi jego parametrami? Dobry lekki laptop 17 cali powinien nam oferować odpowiednie parametry, byśmy mogli cieszyć się wysokiej jakości obrazem. Rozdzielczość to liczba pikseli składających się na obraz, a jej wysoka wartość przekłada się na ostrość i wyrazistość oraz szczegółowość obrazu. Przy tak dużym ekranie minimum, w które warto celować, to 2560 na 1600 pikseli, czyli 2K. Standardowe Full HD może nie dać oczekiwanych rezultatów. Natomiast na rynku dostępne są też ekrany 4K, czyli 3940 na 2160 pikseli. Zapewnią nam jeszcze lepszą widoczność.

Może Cię zainteresować: Laptop 13 cali

To jednak nie koniec. Jaka matryca w lekkim laptopie 17 cali jest najlepsza? Jeśli często gramy w gry i zależy nam na szybkości reakcji plamki, dobrym rozwiązaniem będzie VA, natomiast pozostali użytkownicy powinni celować w IPS ze względu na wysoką jakość. Do pracy poza pomieszczeniem polecamy powłokę matową, która nie odbija światła, a w pomieszczeniu lepiej sprawdzi się błyszcząca, dzięki czemu kolory i kontrast są znacznie bardziej wyraziste.

Dysk w lekkim laptopie 17 cali

Pamięć lekkiego laptopa 17 cali powinna być niezawodna, gdyż często trzymamy na niej bardzo ważne dane, których nie chcielibyśmy utracić. Zastanówmy się, jakiej pojemności potrzebujemy. Zwykle użytkownikom wystarcza około 512 gigabajtów, jednak rekordziści oferują nawet 2 terabajty. Najważniejszy jest jednak typ dysku. Żeby laptop nie ważył za wiele, powinniśmy sięgnąć po nowoczesny dysk SSD. Jego dodatkową zaletą jest szybsze działanie i mniejsze narażenie na uszkodzenia mechaniczne.

Płynność działania lekkiego laptopa 17 cali

Na płynność działania składa się wiele kwestii. Nikt z nas nie chce, by urządzenie zacinało się podczas pracy lub co gorsza, zamykało poszczególne procesy, bezpowrotnie tracąc tak skrupulatnie pozyskiwane dane. Zwróćmy więc uwagę, by lekki laptop 17 cali miał przynajmniej ośmiordzeniowy procesor – jeśli często gramy w gry, dobrym rozwiązaniem będzie jednostka gamingowa, uzupełniona także o dedykowaną kartę graficzną w miejsce zintegrowanej. Ważna jest także pojemność pamięci RAM – im wyższa, tym lepiej, gdyż to właśnie tam przechowywane są dane aktualnie wykorzystywane do poszczególnych operacji.

Zobacz również: Laptop dotykowy

Jaki lekki laptop 17 cali jest najlepszy?

Jest też kilka drobniejszych kwestii, które pomogą nam wybrać najlepszy lekki laptop 17 cali. Należą do nich na przykład:

  1. Klawiatura – powinna mieć wygodny skok, dostosowany do tego, co zazwyczaj robimy na naszym komputerze. Polecamy wybrać lekki laptop 17 cali z podświetlaną klawiaturą, dzięki czemu praca będzie możliwa także w gorszych warunkach oświetleniowych.
  2. Obudowa – najlepiej wytrzymała pomimo niewielkiej wagi. Dodatkowym atutem będzie odporność na zachlapania.
  3. Czytnik odcisków palców zastąpi żmudne wklepywanie hasła, a jednocześnie zapewni wysoki poziom prywatności.
  4. System operacyjny – Windows i MacOS zapewnią nam pełne możliwości, dokładnie te same, co na komputerze stacjonarnym. Z kolei Chrome OS cechuje się niższą ceną, możliwościami zbliżonymi do urządzeń mobilnych i dość wysoką płynnością działania nawet przy niskich parametrach laptopa.
Najlepszy lekki laptop 17 cali
Najlepszy lekki laptop 17 cali

Gdzie kupić lekki laptop 17 cali?

Sklepów, w którym kupimy lekki laptop 17 cali, jest całkiem sporo. Przede wszystkim warto odwiedzić duże markety z elektroniką, sklepy komputerowe, sprzedawców modeli poleasingowych, a także sklepy internetowe. Producenci, jacy oferują takie sprzęty, to na przykład Lenovo, Asus, Dell, Acer, Huawei i inni.

Cena lekkiego laptopa 17 cali

Ile kosztuje lekki laptop 17 cali? Cena zależy od jego parametrów, jednak możemy się spodziewać, że ze względu na wysoką jakość tworzyw i dużą przekątną ekranu będzie nieco większy od standardu. Spodziewajmy się więc kwoty od 1800 do nawet 20000 złotych.

Lekki laptop 17 cali – opinie

Jak widzicie, taki sprzęt to strzał w dziesiątkę. Sprawdzi się zarówno w pracy, jak i podczas relaksu, na przykład przeglądania stron internetowych, grania w gry, oglądania filmów. A do jakiego celu Wy postanowiliście go nabyć? Czekamy na opinie o lekkich laptopach 17 cali.

Lekki laptop 17 cali / Ranking najlepszych

Które konkretnie modele polecają użytkownicy? Co obecnie cieszy się najwyższymi ocenami, dużą popularnością, jest sprawdzone i stanowi strzał w dziesiątkę? Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko – poniżej znajdziecie ranking najlepszych lekkich laptopów 17 cali.


Lekki laptop 17 cali - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję